sobota, 6 sierpnia 2011

tunika chewron na drutach

Tunika – rozmiar 38, druty 4,5, włóczka Bamboo Batik Design- Alize , 400 gramów, robiona od góry, na okrągło.

Początek wg następującego schematu: 30 oczek plecy +1 oczko+ 15 oczek rękaw +1 oczko + 30 oczek przód +1oczko + 15 oczek rękaw+ 1 oczko = 94 oczka. Wyrabiając raglan dodawałam oczka co drugi rząd zawsze przy tym jednym oczku tzn. narzut, 1 oczko prawe, narzut. Po przerobieniu 45 rzędów odłożyłam rękawki – nitką nawleczoną igłą , wykończyłam jedynie .

Przechodząc do wyrabiania przodu i tyłu miałam 171 oczek. Rozdzieliłam na wzór zygzakowy (chevron) tak: 19 oczek x 9 motywów.

1 motyw to: 1 narzut, 1 oczko prawe, 1 narzut, 7 oczek prawych, 3 oczka razem na prawo, 7 oczek prawych, 1 narzut, 1 oczko prawe, 1 narzut.

Dodawałam co kilka rzędów po 2 oczka
z każdego motywu, by ostatecznie zakończyć mając na drucie 9 motywów po 35 oczek (15 o. x 2 zamiast 7o. x 2 w motywie).

4 komentarze:

  1. Jak zakonczyć tym wzorem ,zeby wyszly ząbki:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Spadła mi Pani z nieba z tym opisem. Kupiłam Bahar Batik i Bamboo Fine of Alize, zamierzając robić coś z melanżu tych dwóch włóczek, ale ostatecznie mi się to połączenie nie podoba i szukałam właśnie wzoru na sukienkę w zygzaki. Czy jest Pani w stanie oszacować, ile trzeba dodać na poszczególnych etapach na rozmiar 40? Czy sukieneczka się nie rozciągnęła? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Powyższy rozmiar wskazałabym na uniwersalny, ponieważ dla ciut szczuplejszych/tęższych tunika będzie dłuższa/ krótsza. Bawełna ma to do siebie, ze się rozciąga. Sposobem na to jest sprucie dołu do wymaganej długości. To ten plus robótek od góry. Pozdrawiam😀

    OdpowiedzUsuń


Dziękuję bardzo za pozostawienie komentarza .
Przepraszam, ale komentarze niecenzuralne będą usuwane.
Lila